най-четени
eксклузивни анализи
пийпълметрични данни
детайлни селекции
помагате на една нова медиа
Изследванията показват, че хората имат големи намерения да бъдат по-устойчиви, но това не винаги е очевидно в тяхното поведение. Нов доклад на WARC показва как рекламодателите използват своите суперсили - като креативност и разказване на истории - за да стимулират устойчиво поведение сред потребителите.
Докладът „Какво работи в промяната на устойчивото поведение“ показва вдъхновяващи казуси от цял свят, които демонстрират как рекламодателите могат да стимулират търсенето на „по-добър“ растеж и да помогнат за преодоляване на празнината между намерение и действие за устойчивост. Докладът включва уроци от Who Gives A Crap, Trainline, Renault, Reckitt, Back Market, Ikea, Phillips, Birds Eye и Darty и др.
Рекламодателите са добре подготвени да се справят с промяната на поведението. Те знаят, че промяната на поведението е трудна, но е възможна. От общественото здравеопазване до изучаването на CPR, рекламната индустрия играе съществена роля в насърчаването на промяна в поведението.
Устойчивият начин на живот трябва да се разглежда като желан и мотивиращ, за да постигне истински мащаб. Рекламодателите имат задачата да ребрандират устойчивия начин на живот, като демонстрират положителни визии за бъдеще, което мотивира хората.
Рекламодателите могат да стимулират търсенето на „по-добър“ растеж. Като „архитекти на желанието“ рекламодателите имат наистина важна роля в пренасочването на потребителското търсене към по-устойчиви продукти и услуги.
Иновациите около кръговата икономика също са отговорност на бизнеса. Марки като Ikea, Philips, eBay и Back Market проучват възможностите в кръговата икономика - бизнес модел, който се основава на повторно използване и рециклиране на съществуващи продукти.
За да се преодолее празнината между кажете-направете, трябва да се прегледа цената и да се осигури наличност, да се разширят устойчивите опции в продуктовото портфолио. Цената, удобството и качеството са ключови фактори в пътя на купувача. Ефективните марки предават и тези атрибути на продукта в своите съобщения, а не само устойчивостта.
Поведенческата наука и „зелените стимули“ могат да помогнат. Опростяването на информацията, намаляването на научния жаргон и по-малката сложността на избора намаляват когнитивното натоварване на потребителите. Поведенческата икономика, прилагането на „зелени стимули“ и стимулирането на зелено поведение могат да помогнат.
Промяната на корпоративното поведение също е от решаващо значение - отговорността да коригират изменението на климата не може да бъде единствено върху потребителите. Рамката Ad Net Zero помага на индустрията да прави по-устойчиви избори в области като избор на медии, производство на реклами и индустриални събития. Изборът за популяризиране на щадящи климата продукти и услуги също е ключов.